Kocasının keserle dövdüğü 3 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti

Antalya’nın Aksu ilçesinde eşinin keserle dövdüğü 3 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti. Gelen sağlık ekiplerine eşinin düştüğünü söyleyen koca ise suçunu itiraf etmesinin ardından tutuklandı.

Kocasının keserle dövdüğü 3 çocuk annesi kadın hayatını kaybetti

Olay, 6 Mayıs günü saat 18.30 sıralarında, Aksu ilçesi Macun Mahallesi 2015'inci Sokak'ta meydana geldi. Alınan bilgiye göre; Aksu Gençlik Merkezinde çalışan Saibe Akdağ ile eşi Ercan Akdağ arasında evde bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Bir süre sonra tartışma kavgaya dönüştü. Bu sırada Ercan Akdağ, evdeki keserle eşine vurdu. 3 çocuk annesi Saibe Akdağ için sağlık ekiplerinden yardım istendi. Akdağ, eve gelen sağlıkçılara eşinin düştüğünü ve kafasının kırıldığını söyledi. Kadın, kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Akdağ'ın cansız bedeni, otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Polis merkezindeki sorgusunda Ercan Akdağ, kavgada eşi Saibe Akdağ'ı keser ve sapıyla dövdüğünü itiraf etti. Bunun üzerine adliyeye sevk edilen koca, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Saibe Akdağ'ın Gençlik Merkezindeki iş arkadaşları ise şunları söyledi:
"2 senedir burada çalışıyor. Anne babasını kazada kaybettikten sonra yetiştirme yurdunda kardeşleriyle büyüdüğünü söylerdi. 3 tane çocuğu var, en küçüğü 4 yaşında. Daha yüzünü bir kere bile görmedik. Çünkü her gün maskeyle gelirdi, bazen yüzünü görürdük. Eşinden şiddet gördüğü her halinden belliydi ama her zaman inkar ediyordu. Sürekli düştüm diyordu. Saibe Hanım burada temizlik görevlisi olarak çalışıyordu. En son perşembe günü yıllık izne ayrıldı. İzne ayrılmadan önce çok halsiz, çok rahatsızdı. Cuma günü aradık, sesi çok rahatsız geliyordu. Eşiyle geliyorlardı işe, bazen burada bekliyordu. Eşi çalışmıyordu. Antalya'da teyzesi olduğunu ve kardeşlerinin kurumlarda çalıştığını söylüyordu. Sürekli eşine mesaj gönderiyordu. Kurum olarak yaptığımız hiçbir etkinliğe katılmıyordu."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER