Kaymakam Ürkmezer okul ziyaretlerine devam ediyor

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih ÜRKMEZER Atatürk İlkokulu’nu ziyaret etti.

Kaymakam Ürkmezer okul ziyaretlerine devam ediyor

Atatürk İlkokulu’nda bu sabah öğrencilerle birlikte Bayrak Töreni ve İstiklal Marşı programına katılan Kaymakam Ürkmezer ilk olarak  öğrencilere hitap ederek; “Sevgili Öğrenciler yoğun bir pandemi sürecinden dolayı hepiniz okulunuzu, arkadaşlarınızı, öğretmenlerinizi özlediniz. Okula gelmeyi devam ettirmeniz için mutlaka maskemizi takmamız gerekiyor ve mutlaka ellerimizi sık sık yıkayıp hijyen kurallarına uymanız gerekiyor. Değerli çocuklar; maskemizi, takip mesafemizi koruyup hijyen kuralarına uyduğumuz sürece pandemiye karşı hem kendinizi hem okuldaki arkadaşlarınızı hem de ailenizi korumuş oluyorsunuz o yüzden bu konulara çok dikkat ediyoruz ve bir de dişlerimizi fırçalamayı unutmuyoruz. Diğer bir konu ise kitap okumak çok önemli kesinlikle kitap okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Hepinize iyi dersler diliyorum‘’ dedi. 

Bayrak ve İstiklal Marşı töreninden  sonra sınıf ziyaretlerinde bulunan Kaymakam ÜRKMEZER, Anasınıfı öğrencilerinin 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlik çalışmalarını izledi. Ardından İlkokul sınıflarını ziyaret eden Ürkmezer, ziyaret ettiği sınıfta öğrenci ve öğretmenlerle birlikte  kitap okuma etkinliğine katıldı.

Daha sonra okul Müdürü Hasan Polat ve öğretmenlerle toplantı yapan Kaymakam Ürkmezer öğretmenlerle tanışıp okul ve öğrencilerin eğitim öğretim durumları hakkında bilgi aldı. Öğretmen ve okul idarecilerine  hitaben ‘’Değerli Öğretmen arkadaşlar biliyorsunuz pandemi döneminden dolayı çocuklarımız okullardan uzak kaldılar ve bu durumdan etkilendiler, biz de tekrar yüz yüze eğitime başlayan çocuklarımızın okullarını ziyaret ederek onlara moral motivasyon vermek için yanlarında oluyoruz. Her gittiğimiz okulda onlarla beraber kitap okuma etkinliğine katılıyoruz. Kitap okumak çok önemli ve bir çocuğa kitap okuma alışkanlığını en baştan kazandırmamız gerekli, sonradan kitap okuma alışkanlığı kazandırmak çok zor oluyor. Bu konuda size görev düşüyor ve öğrenci velilerini de bu konuda bilinçlendirmeniz gerekli. Bildiğiniz üzere “AHENK” projesi faaliyete geçirildi. AHENK projesi kapsamında amacımız çocuklarımızın akademik başarısını, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerini, değerler eğitimlerini tek çatı altında toplamaktır” dedi. Kaymakam Ürkmezer’e okul ziyaretinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf YILMAZ eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER