ALANYA BELEDİYESİ KONAKLI MAHALLESİ’NE 87.000 M² LİK YENİ BİR MEZARLIK ALANI OLUŞTURDU

Konaklı Mahallesi’nde yaşanan mezarlık alanı ihtiyacını karşılamak için 2019 yılından bu yana çalışmaları sürdüren Alanya Belediyesi Pamukyeri Mevkii’nde 87 bin m² alan oluşturdu. Projeyi geçtiğimiz günlerde Antalya Büyükşehir Belediyesine teslim ettiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Konaklı Mahallemizde bulunan toplam mezarlık alanın 4-5 katı büyüklüğündeki alan bölgenin önemli mezarlık ihtiyacına çözüm olacak” dedi.

ALANYA BELEDİYESİ KONAKLI MAHALLESİ’NE 87.000 M² LİK YENİ BİR MEZARLIK ALANI OLUŞTURDU

ŞAHİN “BAŞKANIMIZIN DESTEĞİYLE BU SORUNU ÇÖZDÜK”

2019 Yılında mahallenin ihtiyacı olan mezarlık konusunda Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’den talepte bulunduğunu hatırlatan Konaklı Belediyesi Eski Başkanı ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Ali Şahin “Adem kardeşim bütün süreçte bize destek verdi, mezarlık alanı oluşturulmasını sağladı. Kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.

YÜCEL “MEVCUT MEZARLIK ALANIN 4-5 KATI DAHA BÜYÜK BİR ALAN OLŞTURDUK”

2019 Yılından bu yana çalışmanın sürdüğünü ve projenin mezarlık yapılması için Antalya Büyükşehir Belediyesine iletildiğini kaydeden Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Nüfusun hızla artmasıyla birlikte ortaya çıkan mezarlık ihtiyacı konusunda yaptığımız çalışmayı bütün kurum görüşlerini alarak birkaç gün önce tamamladık. Bölgemizde mevcut iki mezarlığımız vardı. Yeni oluşturduğumuz 87.000 m² lik alan mevcut mezarlık alanın 4-5 katı büyüklüğünde bölgenin önemli bir sorununu çözeceğine inanıyor, bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sürecin tüm aşamalarını yakından takip eden Ali başkana teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER