ALKOD Başkanı Göker Alanya Halkına Seslendi

Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (ALKOD) Başkanı Ömer Göker ile yönetim kurulu üyeleri, Syedra Antik Kenti’ni ziyaret ederek Alanya halkına çağrı yaptılar.

ALKOD Başkanı Göker Alanya Halkına Seslendi

ALKOD Başkanı Ömer Göker, ” Alanya halkına çağrımızdır. Syedra Antik Kenti’ne sahip çıkılmalı” başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklamada aynen şu ifadelere yer verildi: “Alanya’nın marka değerini arttıracak olan antik kenti, yönetim kurulumuzla ziyaret ettik. Turizme kazandırılması için Sivil Toplum Kuruluşları, özel sektör temsilcileri ve Alanya halkını, ellerini taşın altına koymaya davet ediyoruz. Bilinen 2 bin 900 yıllık tarihi geçmişi, yapılan kazılarla gün yüzüne çıkarılmış olan antik kentte, kazı çalışmaları kısıtlı maddi olanaklar nedeniyle çok yavaş ilerlemektedir. Kazı Başkanı Doç. Dr. H. Ertuğ Ergüder, elindeki kısıtlı imkanlar ile çalışmaları en verimli şekilde yürütmeye çalışmakta ve yeterli maddi, lojistik imkan sağlanırsa kısa zamanda, yerleşim yeri büyüklüğü olarak Side Antik Kenti’ne yakın bir alana sahip Syedra Antik Kenti’nin Alanya turizmine kazandırılması konusunda ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını ifade etti. Alanya turizmine büyük katkıları olacağına inandığımız Syedra Antik Kenti’nde dünyada eşi benzeri bulunmayan eserleri de görmek mümkün. Milattan Önce 7’nci yüzyıla kadar uzandığı ve ilk iskan faaliyetlerinin olduğu düşünülen kente Alanya olarak daha çok destek vermek gerekmektedir. ALKOD olarak Alanya’da yaşayan her insana çağrımızdır! Mutlaka gezilmesi, görülmesi ve çalışmalara destek verilip bir an önce gün yüzüne çıkmasına katkı sağlanması gerekmektedir. Alanya halkımıza çağrımız ve ricamızdır, Alanya’mız tarihi ve turizmi açısından önemli bir değerimiz olan Syedra’ya sahip çıkalım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER