İş yerini bekleyen köpekler hırsızlar tarafından çalındı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde iş yerini bekleyen rottweiler cinsi iki köpek hırsızlar tarafından çalındı. Köpeklerden bir tanesinin çalınma anı güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, köpeği çalınan Cengiz Nasır, “Hırsızlar hırsızlık yapılmaması için bekleyen köpeği bile çaldılar” diyerek yaşadığı şaşkınlığı anlattı.

İş yerini bekleyen köpekler hırsızlar tarafından çalındı

Olay, Sanayi Mahallesi 2037 Sokak üzerinde bulunan iş yerinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre; iş yerinin önüne kırmızı bir otomobille gelen kişi ya da kişiler, iş yerini bekleyen rottweiler cinsi köpeği önce yanlarına çağırarak sevdi. Ardından ise otomobilin arka kapısına koyarak hızla uzaklaştı. Hırsızlık anları ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Yapılan incelemede aynı iş yerinin yakınında bulunan başka bir köpeğin de hırsızlar tarafından çalındığı üzerinde duruluyor.

“Köpeğimiz 1 yaşında bekçi, koruma köpeği ve hamileydi”
Sabah iş yerine geldiğinde köpeğinin olmadığını belirten Hüseyin Biricik, önce köpeğinin gezintiye çıktığını düşündüğünü belirterek, “Saatlerce gelmeyince iş yerimizin güvenlik kamerasını izlemeye başladık. Güvenlik kamerasında kırmızı bir otomobilin geldiğini, otomobilden inen şahsın köpekle bir süre oyalandıktan sonra köpeği kucaklayıp otomobilin arka koltuğuna atarak ayrıldığını gördük. Bu şahsı daha sonra birkaç kez çevrede aracıyla gördük. Sanırım burada yaşanan köpek hırsızlığı olaylarını bu şahıs gerçekleştiriyor. Köpeğimiz 1 yaşında bekçi, koruma köpeği ve hamileydi. Görenlerin veya yerini bilenlerin haber vermesini bekliyoruz” dedi.

“Hırsızlar hırsızlık yapılmaması için bekleyen köpeği bile çaldılar”
1 hafta önce köpeği kaybolan komşu esnaf Cengiz Nasır ise geçen hafta köpeğinin ortadan kaybolduğunu belirterek, “Köpeğimin kendisinin kaçmış olabileceğini geri geleceğini düşünüyordum. Ne var ki komşumuzun aynı cins köpeği kaybolunca benim köpeğimin de çalındığını anladım. Köpeğimizi, iş yerimizden geceleri hırsızlık olmaması, iş yerimizin önünde tamir için bekleyen araçlardan yakıt çalınmaması için bulunduruyoruz. Hırsızlar hırsızlık yapılmaması için bekleyen köpeği bile çaldılar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER