ALANYA BELEDİYE PSİKOLOĞU ÖĞRENCİ VE VELİLERE KAYGI İLE BAŞ ETME YOLLARINI ANLATTI

Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek Merkezi Sorumlusu Psikolog Esra Yemez, Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’nda öğretmen, öğrenci ve velilere sınav kaygısı ve baş etme yöntemlerini anlattı.

ALANYA BELEDİYE PSİKOLOĞU ÖĞRENCİ VE VELİLERE KAYGI İLE BAŞ ETME YOLLARINI ANLATTI

Üretken Belediyecilik misyonu ile sosyal faaliyetlerini sürdüren Alanya Belediyesi, toplumun her kesimine yönelik çalışmalarına devam ediyor. Alanya Belediyesi Aile Kadın Destek Merkezi Sorumlusu Psikolog Esra Yemez, Liseye Giriş Sınavı (LGS) öncesi Alanya Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu’nda öğretmen, öğrenci ve veliler ile bir araya gelerek LGS’ye sınavı öncesi sınav kaygısı ve bu kaygı ile baş etme yöntemleri konularında bilgiler verdi.

LGS’DE BAŞARI YOLUNDA İSTİKRAR VURGUSU

Psikolog Esra Yemez, sınav ve sınava hazırlık süreci boyunca yaşanabilecek sınav kaygısının doğru yönetilmesi gerektiğini, doğru yöntemlerle bu kaygının giderilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Stresle baş etme noktasında öğretmen, öğrenci ve ailelere büyük görevler düştüğünü belirten Yemez, işbirliği içerisinde tüm sorunların aşılabileceğini belirtti. İnişli çıkışlı bir hazırlık süreci yerine istikrarlı çalışmanın başarı getireceğini belirten Yemez, çeşitli video ve sunumlarla anlatımını destekler ögelerle katılımcıların dikkatini çekti. Katılımcılar da bu bilgilendirici seminerden dolayı Esra Yemez ve Alanya Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2023, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER