Antalya'da Minik Kaçış: Bebek Macerası

Dün öğle saatlerinde Kepez ilçesi Şafak Mahallesi'nde yaşanan olay, duyarlı vatandaşların sevgi dolu müdahalesiyle mutlu sona erdi. Annesi dışarıda iken babasının uyumasını fırsat bilen 2 yaşındaki çocuk, evinden 500 metre uzaklaşarak sokakta yürümeye başladı.

Antalya'da Minik Kaçış: Bebek Macerası

 Yağmurlu bir günde, çevredeki vatandaşların dikkati sayesinde fark edilen minik kahraman, bir dükkana götürülüp üzeri değiştirildi.

Polise haber verilmesiyle birlikte annesi bulunup teslim edildi. Polis ekipleri, çocuğun korkmaması için dikkatli bir şekilde beklerken, duyarlı vatandaşlar ise çocuğa sevgi dolu ilgi göstererek onu sakinleştirdi. Gözyaşı döken vatandaşlar, minik kahramanın güvenliğini düşünerek ona yeni giysiler ve battaniye sağladı.

Çocuğu sokakta fark eden vatandaşlardan biri olan Güldane Demiray, duygusal anlar yaşayarak, "Yalnızdı ve durumuna çok üzüldüm. Yolda kaza geçirebilirdi. Benim de torunlarım var, durumuna çok üzüldüm" dedi.

Gözyaşları, mutluluk gözyaşına dönüştü! Bir süre sonra kayıp başvurusu yapan çocuğun annesi olay yerine getirildi. İlk başta farklı giysilerle ve battaniyeyle örtülü olduğu için oğlunu tanıyamayan anne, yüzünü gördüğünde büyük sevinç yaşadı. Korku dolu anlar yaşayan anne ve çocuk, birbirlerine sarılarak mutluluk dolu anlar yaşadı.

Bu sevimli buluşma, duyarlı vatandaşların sevgi dolu müdahalesiyle tam bir hikaye kitabı gibi sona erdi. Minik kalplerin buluşması, mahallede sevgi ve dayanışmanın ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Ufaklık ve annesi, polis merkezine götürülerek güvenli bir şekilde bir araya gelmelerinin ardından sevinçle evlerine döndüler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER