Alanya Belediyesi'nden öğrencileri seminer

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in hizmete geçirdiği Payallar Etüt Merkezi’ndeki 8. ve 12. sınıf öğrencileri için seminer düzenlendi.

Alanya Belediyesi'nden öğrencileri seminer

Alanya Belediyesi etüt merkezlerinde eğitim gören öğrenciler; derslerin yanı sıra seminerler ve sosyal etkinliklerle hayata hazırlanıyor. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in, Fahri Gürses Etüt ve Destek Eğitim Merkezi’nin ardından Alanya’nın batısındaki öğrenciler için hayata geçirdiği Payallar Etüt Merkezi’ndeki öğrenciler için de bir seminer düzenlendi.

Seminerde; Psikolog ve Aile Danışmanı Esra Yemez; motivasyon, düzenli ders çalışmanın önemi, şiddeti önleme, şiddet karşısında yapılması gerekenler, akran zorbalığının yol açabileceği olumsuz durumlar başlıklarında, Diyetisyen Şule Yavuz Demir; sağlıklı beslenme, su içmenin önemi, vitamin ve minerallerin doğru kullanımı konularında, Odyolog Ayşenur Şanlı ise işitmenin önemi, işitme kaybına yol açabilecek olumsuz davranışlar, doğru bilinen yanlışlar konuları hakkında bilgilendirdi. Fizyoterapist Ayşegül Özcan ayrıca ergonomi, doğru duruş, esneme ve egzersizin önemi konularını uygulamalı olarak öğrencilere aktardı.

DOĞAN; “SEMİNERLERİMİZE DÜZENLİ OLARAK DEVAM EDECEĞİZ”

Seminerde öğrencilerle bir araya gelen Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan yapmış olduğu açıklamada; “Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’in ‘her sorun eğitimle aşılır’ vizyonu ile şehrimize kazandırdığı etüt ve destek eğitim kurslarında öğrencilerimize destek sağlayabilmek ve gelecek planlarında onlara yardımcı olabilmek adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugün de Payallar bölgesinde bulunan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin hedeflerine ulaşma ve kişisel gelişimlerini arttırmaya yönelik bir seminer düzenledik. Bu tarz seminerleri düzenli olarak her ay gerçekleştireceğiz. Seminerde eğitim veren bütün uzmanlarımıza teşekkür eder, öğrencilerimize başarılar dilerim.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER