Alanya'da tüm şehitler için dua edildi

Alanya’nın fethinin 800. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlamalar sürüyor. Fethin 800. yılı kapsamında bugün Kale Süleymaniye Camii'nde kılınan cuma namazında Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete tarafından bütün şehitler için Fetih Suresi ve dua okundu.

Alanya'da tüm şehitler için dua edildi

Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat’ın Alanya’yı fethedilişinin 800. yılı Alanya Belediyesi tarafından organize edilen geniş kapsamlı bir programla kutlanmaya başlandı. Yarın devam edecek kutlamalar öncesinde bugün Alanya Kalesi’ndeki Süleymaniye Camii'nde kılınan cuma namazında tüm şehitler için dua okundu.

Kaledeki organizasyona Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya Belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Kılınan cuma namazının ardından katılımcılara belediyenin ikram çeşmesinden limonata ve lokma dağıtıldı.
ikram edildi. 


YARIN AÇILIŞLAR VE KONSERLE DEVAM EDECEK 
Yarın ise kutlama programı İçkale’de saat 16.00’da protokol konuşmaları ile başlayacak. Sergilerin ve atölyelerin ziyaret edilmesinin ardından kutlama programı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, valiler ile çok sayıda davetlinin de katılımıyla saat 17.45’te Sandık Emini Kayhanlar Evi’ndeki Herbaryum, 18.00’de Mutfak Kültürü Evi, 18.30’da Bedesten, 19.30’da Alanya Kalesi Alan Yönetim Merkezi, 20.00’de Demirtaş Av Köşkü açılışları ile sürecek. Açılışların ardından saat 21.00’de Alanya Belediye binasının arkasında sanatçı Gülben Ergen konseri düzenlenecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER