Alanya’da ‘AHENK’ projesinin amacı anlatıldı

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlığında AHENK Projesi İlçe Proje Yönetme Kurulu Toplantısı düzenlendi.

Alanya’da ‘AHENK’ projesinin amacı anlatıldı

Hayate Hanım İlkokulu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen İlçe Proje Yönetme Kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Ürkmezer AHENK Projesi’ndeki amacın öğrencilerin eğitim öğretim hayatıyla ilgili yapılacak olan tüm faaliyet, proje ve etkinlikleri bir çerçeve içerisine oturtmak ve yapılacak olan faaliyetleri sistematik hale getirmek olduğunu söyledi. Ürkmezer,
“Proje kapsamında eğitimin tüm paydaşlarıyla birlikte öğrencilerimizin akademik başarısı, sosyal, sanatsal ve kültürel verimliliğini artırmak, en önemlisi de çocuklarımızın iyi bir insan olmasını sağlamaya çalışmak. Bu projede alacağımız kararlar eşit ve adil bir şekilde tüm Alanya’daki okullarda uygulanacak” dedi. 

Ürkmezer’in ardından konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, projenin tanıtımı gerekçeleri ve hedeflerini anlatan konular hakkında katılımcılara sunum yaparak bilgiler verdi. İlçe Proje Yönetim Kurulu üyelerinin de konuştukları toplantıda Ürkmezer ve üyeler arasında akademik başarı esasları, değerler eğitimi esasları ile bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif faaliyet esasları, rehberlik faaliyetleri esasları başlıkları altında fikir alışverişinde bulunuldu. Proje kapsamında yapılacak faaliyetlerin belirlenmesi ve çeşitlendirilmesi talimatı veren Ürkmezer, AHENK Projesi’nin öğrencilere hayırlı olmasını temennisinde bulundu. 

Toplantıya Yönetme Kurulu Üyeleri olan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Ahmet Sarı, Atilla Koçyiğit, Mehmet Sünbül, Mustafa Erdoğan ve Hayri Sertgöz, Okulu müdürleri Tamer Altınbaş , Ruhi Sarıkaya, Uğur Aydın, Rıdvan Yaman, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şevki Mat, Bilim Sanat Merkezi Müdürü Gökhan Akçay, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Deniz Bülbül, İlçe Formatör Öğretmeni Ender Karaağaç, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Erkan Yiter, Edebiyat Öğretmeni Armağan Küver, Rehber Öğretmen Güven Çamkerten katıldılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER