ALANYA’DA ASAT İSYANI: VATANDAŞ İLLALLAH ETTİ

Alanya’da ASAT’ın aylardır bitirilemeyen tadilatlarından dolayı susuz kalan vatandaşlar isyan etti. ASAT görevlilerinin taleplerine çözüm odaklı yaklaşmadığını söyleyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek’e seslendi.

ALANYA’DA ASAT İSYANI: VATANDAŞ İLLALLAH ETTİ

Alanya’nın Kestel Mahallesi Sigorta Caddesi Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Müdürlüğü’nün altyapı çalışmalarından dolayı sürekli su kesintisi olması mahalle halkını canından bezdirdi. Çalışmaların aylardır bitirilemediğini, ASAT’a çözüm taleplerinin ise klişe sözlerle geçiştirildiğini belirten vatandaşlar, yaz aylarında çekilmez olan soruna kesin çözüm istiyor.

Vatandaşlar, “Sürekli sular kesiliyor. ASAT’ı aradığımızda ise tadilat var deniyor. Aylardır devam eden tadilat mı olur? Yaz sıcağında susuzluktan dolayı ev ve kişisel temizliğimizi yapamaz hale geldik. Su ihtiyacımızı bidonlara doldurup eve getirerek karşılayabiliyoruz. Bu soruna bir çözüm bekliyoruz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in konuya duyarlılık göstermesini istiyoruz. Çünkü ASAT görevlilerinin her biri farklı bir mazeret veya ‘Tadilat yapıyoruz, en kısa sürede bitecek, halledeceğiz’ gibi sözlerle geçiştiriyorlar. Bizi yaz sıcağında susuzluktan kurtarın” dediler. 

Öte yandan sorunun sadece söz konusu caddede değil Alanya’nın birçok mahallesinde de yaşandığı ve şikâyetlerin ardı arkasının kesilmediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2023, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER