Alanya’da av sezonu açıldı

Avcıların dört gözle beklediği av dönemi başladı. Avcılık belgesi alan ve avlanma izin ücretini yatıran avcılar çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde avlanabilecek.

Alanya’da av sezonu açıldı

Yurt genelinde 2022-2023 av dönemi başladı. Merkez Av Komisyonu tarafından av döneminde geçerli olmak üzere ülkede kara avcılığıyla ilgili alan avlanma usul ve esasları belirlendi. Buna göre avlanma tüm bölgelerde aynı gün 20 Ağustos’ta bıldırcın, üveyik, alakarga, küçük karga, ekinkargası, leşkargası, karabatak, saksağan, yaban domuzu ve çakal avı ile başladı. Alınan karar uyarınca çarşamba, cumartesi, pazar ve resmi tatillerde (idari tatiller de dahil) av yapılabilecek. Ayrıca yaban domuzu avı ilave olarak salı günü de yapılabilecektir. 
 

AVLANMA ÜCRETİ İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE YATACAK

Avcıların avlanma hakkını elde edebilmeleri için avcılık belgesi almaları ve belirlenen avlanma izin ücretini İl Şube müdürlüklerinin döner sermaye işletmesine ait hesaplarına yatırmaları gerekiyor. Avcılar, Avlak Yönetim Bilgi Sistemi’nden (AVBİS), Avcı Avlakta Mobil Uygulamasından (AVA) ve 0850 888 06 06 numaralı çağrı merkezinden gerekli izni aldıktan sonra, genel ve devlet avlaklarda avlanabilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER