Alanya’da Öğrenciler Pansiyonları Dolduruyor

Turizm sezonunun sonlarına yaklaşıldığı şu günlerde pansiyon ve apartlardaki doluluk oranlarının yüzde 90’larda seyrettiğini belirten Pansiyoncular Odası Başkanı Değirmenci, değerlendirmelerde bulundu.

Alanya’da Öğrenciler Pansiyonları Dolduruyor

Alanya Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, pansiyon ve apartlardaki doluluk oranını değerlendirdi. 2022 turizm sezonunun sona ermesine sayılı günler kala apart ve pansiyonlarda doluluğun yüzde 90 oranında olduğuna değinen Değirmenci, odaya bağlı yaklaşık 83 otel, pansiyon, apart işletmesinde hareketlilik yaşandığını söyledi.

Değirmenci, “2022 turizm sezonunun başladığı Haziran ayından bu yana iç turizmdeki hareketlilik, öğrenci ve öğrenci yakınlarının konaklaması, Rusya - Ukrayna Savaşı sebebiyle bölgemizi tercih eden misafirlerimizin de katkıları ile bugüne kadar %90'ın üzerinde bir doluluk oranı ile geldik. Yaz sezonunun bittiği, kış sezonunun başladığı bugünlerde de yine öğrenci ve öğrenci yakınları, Rus ve Ukraynalı misafirlerimizin ikamet sorununu gidermek adına da işletmelerimiz iyi bir doluluk oranıyla çalışmalarına devam ediyorlar. Bu yüzden genel itibariyle 2022 Turizm sezonunun işletmelerimiz adına iyi bir doluluk oranıyla tamamlamış olacağız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER