Alanya’da Vefa programı hayata geçiriliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ulusal düzeyde hayata geçirilen Vefa (Yaşlı Evde Bakım) Programı Alanya’da da faaliyete geçiriliyor.

Alanya’da Vefa programı hayata geçiriliyor

'Vefa (Yaşlı Evde Bakım) Programı' kapsamında Alanya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Vefa birimi kurularak ilçede yaşayan 360 hanedeki ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği ve kişisel bakımlarına ilişkin temel ve zaruri ihtiyaçları karşılanacak. Bu kapsamda yaşlı ve engelli vatandaşların korunması, yaşadıkları mekanların iyileştirilmesi, psiko-sosyal destek verilmesi, kişisel bakımlarının yapılması suretiyle yaşam koşularının kolaylaştırılması hedefleniyor. Yaşlı ve engelli vatandaşların ev temizliği ve kişisel bakımlarının yapılması amacıyla 21 temizlik personeli istihdam edilecek olup haneler ziyaret edilerek temizlik ve kişisel bakımları yapılacak. 

“DEVLETİN ŞEFKATLİ ELİNİN ULAŞMADIĞI KİMSE KALMAYACAK”

Konu hakkında açıklama yapan Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla hayata geçirilen proje ile Alanya’mızda ilk etapta 360 yaşlı vatandaşımızın kişisel bakımlarından ev temizliklerine kadar bireysel ihtiyaçları kuracağımız ekiplerce karşılanacak. Bu ekip toplam 21 kişiden oluşacak. Bunun İçin İş-Kur aracılığı ile ilana çıktık. Proje inşallah en kısa zamanda başlayacak. Bu sayede devletimizin şefkatli elinin ulaşmadığı kimse kalmayacak. Değerli hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER