BAŞKAN YÜCEL, “2022 YILINDA SAHADA HEDEFLERİMİZİN ÜSTÜNDE HİZMET YAPTIK”

Alanya Belediyesi, 2022 yılında da şehre vizyon katan projelerin yanı sıra alt ve üst yapıda yaptığı çalışmalarla da vatandaşların talep ve beklentilerini yerine getirdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bu dönemde altyapıdan yol ve asfalt çalışmasına kadar pek çok kalemde hedeflerimizin çok üstünde hizmet ürettik, yeni yılda da daha fazla yatırımla vatandaşların hizmetinde olacağız” dedi.

BAŞKAN YÜCEL, “2022 YILINDA SAHADA HEDEFLERİMİZİN ÜSTÜNDE HİZMET YAPTIK”

BİR YILDA 156 KM ASFALT 26 KM YENİ YOL

Alanya Belediyesi gelen talepler, planlama ve ihtiyaç yerleri öncelikli imar planında yol olarak ayrılan ve kadastrol paftada yol olarak tescili yapılan bölgelerde 26 bin metre yeni yol açma çalışması yaparak, 156 kilometre asfalt dökümü gerçekleştirdi. Özellikle kırsal mahalleleri yol ve altyapı ile tanıştıran Alanya Belediyesi, yaptığı çalışmalarla vatandaşların yüzünü güldürdü. Yayla ve kırsal mahallelerde yaz–kış kesintisiz ulaşımı sağlamak adına hummalı bir çalışma yürüten Alanya Belediyesi, 26 bin metre yeni yol açarak bir rekora imza attı.

ALTYAPIYA BÜYÜK ÖNEM

Altyapıya büyük önem veren Alanya Belediyesi bu kapsamda şehir merkezi ve kırsal mahallelerde 17 bin 500 metre yağmur suyu drenajı, 137 metre menfez çalışması yaparak kış aylarında taşkın ve sel tehlikesine karşı önlem aldı.

PRESTİJLİ CADDELER İÇİN 82 BİN 406 M2 PARKE VE KALDIRIM

Kent estetiğini ön plana çıkaran Alanya Belediyesi, toplamda 82 bin 406 m2 parke taşı çalışması yaparak kent vizyonuna katkı sağladı.  Özellikle kırsal mahallelerde yol güvenliğini sağlama adına 4 bin 763 metre istinat duvarı yapan Alanya Belediyesi, asfalt dökümüne uygun olmayan  6 kilometre yolu beton yol konforu ile buluşturdu.

8 BİN 309 METRE BİSİKLET YOLU

Kesintisiz bisiklet yolları ile Alanya’nın marka değerine katkı yapan Alanya Belediyesi, Oba ve Güllerpınarı mahallelerine 4 bin 309 metre bisiklet yolu kazandırdı. Bunun yanısıra Türkler, Payallar, Konaklı sahil bandında 4 bin metre bisiklet yolu ve sahil düzenleme çalışmalarında ise son aşamaya geldi.

BAŞKAN YÜCEL, “YAŞANABİLİR VE GÜVENLİ BİR KENT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Hızlı nüfus artışına paralel olarak ihtiyaçların sürekli arttığına dikkat çeken Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Şehrin her noktasında aynı konforu sağlama adına kentimizin tamamında yürüttüğümüz çalışmalarda imkanlarımız ölçüsünde vatandaşların beklentilerine cevap verdik. Şehrin merkezinden en ücra yaylalarımıza kadar her hizmeti vatandaşımızın ayağına götürdük. Kırsal mahallelerde, engelli ve yaşlı insanlarımızın ulaşım hizmetlerinden yararlanması adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmadık. Bu kapsamda, Özellikle engelli vatandaşlarımızı da düşünülerek kırsal bölgelerde ve asfalt yapımının mümkün olmadığı yolları kendi tesisimizde ürettiğimiz betonla kapladık. 2022 yılı sonunda sene başında yaptığımız planların üstünde bir yatırım yaptık.” dedi. Yücel, “2023 yılında da Üretken Belediyecilik anlayışımızla halkın bizden beklediği yatırımları hayata geçirerek şehrimize değer katmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2023, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER