BAŞKAN YÜCEL’DEN AFET ZİRVESİ

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’yı her türlü afet durumuna karşı hazırlamak adına kentte faaliyet gösteren İnşaat, Mimar, Jeoloji, Makina, Elektrik, Harita, Şehir, Jeofizik ve Peyzaj Mimarları Odalarının Temsilcileri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi adına Meclis Üyesi Erkan Demirci’nin katılımıyla Afet Koordinasyon Toplantısı düzenledi.

BAŞKAN YÜCEL’DEN AFET ZİRVESİ

Alanya Belediyesi, Alanya’da yaşanabilecek olası afetlere karşı hazırlıklarını sürdürüyor. Hali hazırdaki afet acil durum planları, uzmanlarla yapılan toplantılardan elde edilen öneriler ve karşılıklı fikir alışverişlerinden çıkan sonuçlar doğrultusunda güçlendiriliyor. Alanya’nın geleceğini garanti altına almaya çalıştıklarını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu kapsamda Alanya’da faaliyet gösteren oda ve sivil toplum kuruluşlarıyla olan görüşmelerini sürdürüyor. Alanya Belediyesi Meclis Salonu’nda Alanya’da temsilciliği bulunan İnşaat, Mimar, Jeofizik, Makina, Elektrik, Harita, Şehir, Jeofizik ve Peyzaj Mimarları Odalarının temsilcileri, İmar Komisyonu Üyeleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi adına Meclis Üyesi Erkan Demirci’nin katılımıyla Afet Koordinasyon Toplantısı düzenlendi.

BAŞKAN YÜCEL: “EK TEDBİRLER ALIYORUZ, AFET PLANINI GÜÇLENDİRİYORUZ”

Toplantı sonrasında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “11 İli etkileyen büyük bir deprem afeti yaşadık. Biz de kentimizde meydana gelebilecek her türlü afetlere karşı hazırlıklı olabilmek, riskli yapılar ve kentsel dönüşümle ilgili gerekli adımların ivedilikle atılması, alınacak tedbir ve gerekli kontrollerin sağlanması üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Hali hazırda yapılmış olan afet planlarımızın daha da üstüne eklemek için değerli meslek odalarımızın da fikirlerini alarak yeni ve daha kapsamlı bir afet planının ilk adımlarını attık. Amacımız kentimizi olası afetlere karşı hazırlıklı hale getirmek” dedi.

BAŞKAN YÜCEL: “RİSKLİ BİNALAR YIKILACAK”

Başkan Yücel, “Şu ana kadar 47 tane riskli yapı belirlendi. Bunun 9 tanesinin yıkımını planladık. Diğerlerinin de tahliye süreci devam ediyor. Evler boşaltıldıktan sonra yıkımını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ODA TEMSİLCİLERİNDEN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜRs

Toplantıya katılan Alanya İnşaat Mühendisleri Odası Alanya Temsilcisi Murat Yıldız, Mimarlar Odası Alanya Temsilcisi Gülderen Toprak, Jeofizik Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Erman Kaptanoğlu, Jeofizik Mühendisleri Odası Alanya Temsilcisi Mehmet Ali Sivri, Makine Mühendisleri Odası Alanya Temsilcisi Murat Tile, Elektrik Mühendisleri Odası Alanya Temsilcisi Murat Mirioğlu, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Alanya Temsilcisi ve Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi Kübra Tuğçe Bekrioğlu da Başkan Yücel’e böyle bir toplantıyı gerçekleştirdiği için teşekkür ettiler. Bu büyük afetten sonra Alanya’nın böyle bir toplantıya ve işbirliğine ihtiyacı olduğunu belirterek tüm oda ve kurumların kendi sektörlerinin işbirliği ve uyum içerisinde koordineli çalışması gerektiğinin altını çizdiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER