Hacet Eşref Kahvecioğlu çift yön olarak trafiğe açıldı

Alanya Belediyesi’nin Hacet Mahallesi’nde şehir içi trafiği rahatlatmak için Eşref Kahvecioğlu Caddesi’nde başlattığı çalışma tamamlandı ve cadde çift yön olarak trafiğe açıldı.

Hacet Eşref Kahvecioğlu çift yön olarak trafiğe açıldı

Alanya Belediyesi ilçe genelinde sürdürdüğü yol çalışmalarının yansıra, şehir merkezinde trafik yoğunluğu yaşanan cadde ve kavşaklarda çalışma başlattı. Bu kapsamda yürütülen çalışmalarla Hacet kavşağındaki trafik yoğunluğunu azaltmak için Eşref Kahvecioğlu Caddesi Karagöz Taksi Durağına kadar çift yönlü olarak düzenlendi ve trafiğe açıldı.

BAŞKAN YÜCEL; “KENT GENELİNDE TRAFİK AKIŞINI RAHATLATMAK İÇİN ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Çalışmalar hakkında bilgi veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Şu an en fazla trafik yoğunluğu yaşanan Hacet kavşağında trafiği rahatlatmak için 25 metreli yoldan Eşref Kahvecioğlu Caddesi’ni çift yön olarak trafiğe açtık. 25 metrelik yolun trafik yükünü Hacet kavşağına gelmeden hafifletmek istiyoruz. Bu şekilde şehir merkezimizin trafik yoğunluğunu azaltmak için merkezden çevre yoluna, çevre yolundan merkeze ulaşımı sağlayan ana arter ve kavşaklarda çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER