Alanya’da sağlık çalışanları Atatürk’ü unutmadı

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdanw ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde unutmadı.

Alanya’da sağlık çalışanları Atatürk’ü unutmadı

Hastanenin bahçesinde düzenlenen anma törenine; Başhekim Prof. Dr.Hüseyin Lakadamyalı, idareciler, hastane personeli, hasta ve hasta yakınları katıldı. 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu saat olan 09:05'de hastane bahçesinde siren sesi ile birlikte bayrak yarıya indirildi. Atatürk başta olmak üzere onun silah arkadaşları ve bu vatan için gözünü kırpmadan can vermiş tüm şehitler anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  Günün anlam ve öneminine binaen bir konuşma gerçekleştiren  Prof. Dr.Lakadamyalı, "Vatanının bağımsızlığı için girdiği her mücadeleyi askeri ve siyasi dehasıyla zaferle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Cesareti, zekası, duruşu ve kararlılığı ile koca bir millete  öncü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde saygı, şükran, özlem ve minnetle anıyoruz. Bizler zihinlerimize işlemiş olan ilmi ile daima onun yolunda ilerlemeye devam edeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER