Sarımsaklı cilt maskesi nasıl yapılır?

Cildimiz her gün birçok dış etkenle savaşmak zorunda kalır. Sarımsaklı cilt maskesiyle cildinizi yenileyebilirsiniz. Peki sarımsaklı cilt maskesi ne işe yarar? Sarımsaklı cilt maskesinin faydaları neler?

Sarımsaklı cilt maskesi nasıl yapılır?

Günlük koşuşturma, stres, yediklerimiz ve içtiklerimiz vb. birçok şey cildimize direk etki eder. Bu etkenlerle başa çıkmak için sarımsağın mucizesinden yararlanabilirsiniz. Sarımsak maskesi cildi yenilemek ve sağlığını korumak için yardımcı bileşenlerden oluşur ve ciltte biriken mikropları dezenfekte etmeye yardımcı olabilir. Peki, sarımsaklı cilt maskesi nasıl yapılır? Sarımsaklı cilt maskesinin faydaları neler?

SARIMSAKLI CİLT MASKESİ NASIL YAPILIR?

Antibakteriyel özelliğinden dolayı akne ve siyah noktaları yok eden ve gözenekleri sıkılaştıran bu mucizevi sarımsak maskesi ile cildinize olduğundan daha parlak ve aydınlık görünüm kazandırabilirsiniz.

Malzemeler;

-3 diş sarımsak

-3 yemek kaşığı bal

-2 yemek kaşığı kil

-2-3 damla gül suyu

Yapılışı;

Sarımsakları havanın içinde ezin ve ayrı bir kaba alın. İçerisine bal, kil ve gül suyunu ilave edin. Hepsini karıştırarak kremsi bir maske elde edin.

Cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. 15-20 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk suyla yıkayın. İşlemin ardından cildinizi nemlendirin. Etkili sonuçlar için haftada 2-3 kez tekrar edebilirsiniz.

SARIMSAK MASKESİNİN FAYDALARI

-Antibakteriyel özelliğinden dolayı akne ve siyah noktaları yok eder ve gözenekleri sıkılaştırır.

-Cildi ölü hücrelerden arındırarak daha aydınlık olmasını sağlar bu nedenle peeling görevi görür.

-Düzenli kullanıldığında, yüzü ölü hücrelerden arındırarak yumuşak ve nemli olmasını sağlar.

-Egzama, mantar enfeksiyonlarını önler. Cildi yatıştırır.

-Doku oksijenlenmesini artırarak kan dolaşımını hızlandırır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER