AK Parti Alanya'dan 15 Temmuz mesajı

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Yüksek Mimar Mustafa Toklu, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı

AK Parti Alanya'dan 15 Temmuz mesajı

Başkan Toklu mesajında şu ifadeleri kullandı: “Anadolu topraklarını bin yıldır kendine yurt edinmiş olan aziz Milletimiz bağımsızlık, özgürlük, güven ve refah içerisinde yaşama anlayışını hâkim kılmak için geçmişten bugüne ağır bedeller ödemiştir. Milletimiz kendisini bölmek, parçalamak, diz çöktürmek isteyenlere karşı göğsündeki iman ateşini mücadele azmi ve kararlılığıyla birleştirip her daim yekvücut olarak mücadele etmiştir.  15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütünce, Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı hain bir darbe girişiminde bulunulmuştur.  Milli birliğimizi ve demokrasimizi hedef alan hain darbe girişimi; Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve dik duruşu, canını seve seve feda etmekten çekinmeyen Aziz Milletimizin, kadını, erkeği, yaşlısı, genci, çocuğu ile silaha, tanka, topa, uçağa karşı şanlı direnişi, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde ülkesine sahip çıkma azmi ile milli iradeye bağlı kahraman askerlerimizin kararlılığı ve Emniyet güçlerimizin cansiperane mücadelesi sayesinde darbecilere hak ettiği dersi vermiş, hedefine ulaşamadan engellenmiştir.

Bu hain darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen Aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak, darbeci hainlere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nün 7. yıldönümünde bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimize ve tarih boyunca aynı ortak mukaddes değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2023, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER