ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz’den turizme nefes aldıracak öneri

Konaklama vergisinin ertelenmesi talebi ile ilgili konuşan ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz, “Turistten alınacak gecelik 1-2 dolarlık vergi ile oluşacak kaynağın şehrin altyapısı, tesislerinin yenilenmesinde ve pazarlanmasında kullanılması daha adil ve diğer ülkelerle aynı uygulamayı yapmamızı sağlayacaktır” dedi.

ALTSO Başkan Adayı Tunahan Toksöz’den turizme nefes aldıracak öneri

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan Adayı Tunahan Toksöz, şehrin ünlü otel sahipleri ve turizm sektörünün temsilcilerini ziyaret etti. Seçim çalışmalarına yoğun şekilde devam eden Toksöz’e görüşmeleri sonucunda konaklama vergisinin ertelenmesi talebi geldi. 2019 yılının sonlarında çıkarılan konaklama vergisinin otel sahiplerinden alınmasının sektöre olumsuz yansıdığını belirten Toksöz, "Konaklama vergisi, 6802 sayılı Gider Vergileri Kanunu'nun 34. maddesine göre düzenlenmiş olup, konaklama hizmeti sunan tüm tesislerden yüzde iki oranında tahsil ediliyor. Dünya örneklerine baktığımızda, bu verginin yerine şehir vergisi alınıyor. Şehir vergileri, hizmet alan misafirler tarafından ödeniyor. Turistten alınacak gecelik 1-2 dolarlık vergi ile oluşacak kaynağın şehrin altyapısı, tesislerinin yenilenmesinde ve pazarlanmasında kullanılması daha adil ve diğer ülkelerle aynı uygulamayı yapmamızı sağlayacaktır. Bu konuda ilgili kurum ve kuruluşlarımızla iletişim halindeyiz. Sektör ve saha değerlendirme raporumuzu sunduk. Bizim amacımız turizm şehri Alanya'mıza katkı sunan esnafımızı, iş insanlarımızı korumak, beklentilerine yanıt verebilmek. Seçime kısa bir vakit kaldı. Her gün açıkladığımız projelerimizle ALTSO'nun ihtiyaçlarını temelden çözeceğiz. Biz bir taban hareketiyiz. Her zaman esnaf dostu olacağız. Aynı zamanda kaliteli ve hızlı hizmeti önceleyerek, sürdürülebilir turizmi sağlayacağız" dedi.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.gercekalanya.com/guncel/altso-baskan-adayi-tunahan-toksozden-turizme-nefes-aldiracak-oneri-h72386.html

Gerçek Alanya Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER