Kaymakam Ürkmezer okul müdürlerine seslendi

Alanya’daki tüm okul müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Kaymakam Ürkmezer, “Aşılama çalışmaları devam ediyor. Çocuklarımıza önce kendimizin örnek olması gerekir. Aşılama çalışmalarımızı iyi bir noktaya getirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Kaymakam Ürkmezer okul müdürlerine seslendi

Alanya genelindeki okulların genel güvenliği ve Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma (AHENK) Projesi  Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Ömer Halisdemir Ortaokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıya Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer başkanlık etti. Toplantıya ilçedeki tüm okul müdürleri ile okul aile birliği başkanları da katıldı. Toplantıda konuşan Kaymakam Ürkmezer, öğrencilerin pandemi şartlarında eğitim görmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Ürkmezer, “Hepinizin bildiği üzere yoğun bir pandemi dönemi geçirdik ve dolayısıyla çocuklarımız maalesef uzaktan eğitime katılmak zorunda kaldılar. Bizler bu şartları göz önünde bulundurarak Alanya’da eğitim gören tüm evlatlarımıza en iyi şekilde eğitimi ve bilgiyi ulaştırabilmek için çabaladık. 2021-2022 eğitim öğretim yılında ise yüz yüze eğitim başladığı için bizler çok mutluyuz. Her eğitim öğretim yılı yaptığımız çalışmaların yanında bu sene çocuklarımızın pandemi şartlarında eğitim görmelerini sağlamaya çalışıyoruz” dedi. 

“AMACIMIZ ÇOCUKLARIMIZIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLAMAK”
Öğrencilerin evlerinden okullarına güvenli bir şekilde ulaşıp, eğitim görüp daha sonra güvenli bir şekilde yuvalarına kavuşmalarını amaçladıklarını vurgulayan Ürkmezer, “Bu amaç bizim asli görevimiz. Bu görevi emniyet ve jandarmadan oluşan asayiş güçlerimizle yapıyoruz. Öğrencilerimizin okula geldiğinde güvenli ve huzurlu bir eğitimin tesisi için okul müdürleri ve öğretmenlerimize görev düşüyor. Okul çevresinde çocuklarımızın sağlığına zararlı ve satılması yasak olan alkol sigara gibi şeylerle karşılaşırlarsa bu durumu hemen yetkililere bildirmelerini istiyoruz. Okullarımızın güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili her okula irtibat görevlisi görevlendirerek gerekli güvenliği tesis etmek için çalışıyoruz. Belli başlı okulların giriş çıkış saatlerinde trafik ve asayiş ekipleri görevlendiriyoruz. Amacımız hep birlikte okullarımızdaki çocuklarımızın en iyi şekilde güvenliğini sağlamak” diye konuştu.  

“SOSYAL HAYATA UYUMUNU KOLAYLAŞTIRMALIYIZ”
Öğrenciler için pandemi ve sağlık şartlarına dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Ürkmezer, “Pandemi ile ilgili aşılama çalışmalarımız devam ediyor. Çocuklarımıza bir şey anlatabilmemiz için önce kendimizin örnek olması gerekir. Bu konuda okul müdürlerimize, öğretmenlerimize okul aile başkanlarımıza ve velilerimize düşen görev aşılama çalışmalarını tamamlamlaları. Aşılama çalışmalarımızı iyi bir noktaya getirmemiz gerekiyor. Diğer bir konu ise pandemi şartlarından etkilenen çocuklarımızın sosyal hayata uyumunu kolaylaştırmamız gerekiyor. Bunun için de çocuklarımızı imkanlar dahilinde sosyal, kültürel, sportif, sanatsal faaliyetlere yönlendirmemiz gerekiyor. Öğrencilerimiz için yaptığımız çalışmaları tek çatı altında toplayan AHENK Projesi kapsamında çalışmalarımızı koordine edip uygulamamız gerekiyor. Gittiğimiz okullarda mutlaka kitap okuma etkinliği düzenliyoruz. Bu projede amaç çocuklarımızın akademik anlamda iyi olmaları bunun yanında iyi bir insan olarak yetişmesini sağlayacak tüm aktiviteleri tek çatı altında gerçekleştirmek” dedi.  Ürkmezer’in ardından İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdür Vekili Cengiz Usta asayiş ve güvenlik çalışmaları, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nadir Aldemir ise sağlık ve aşılama konularında yaptıkları faaliyetler hakkında katılımcılara sunum yaparak bilgiler verdi. Toplantı en son Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’ın sunumu ile sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER